Verím Pane 2023 TS

Hudobný festival Verím Pane, 21. – 23. júla 2023, Námestovo, nábrežie Oravskej priehrady – amfiteáter

Už od piatka 21. 7. 2023 na Hudobnom festivale Verím Pane svoju aktuálnu tvorbu predstavia Sima Magušinová, Mária Podhradská, Jana Zubajová, Slávka Tkáčová, Janais, Dominika Gurbaľová a Katarína Jura, SKYVA, HERO, Onezim, jeTvoje, rómska kapela GPS, detský zbor VINIMINI, manželia Gavalovci, Emanuel, Smaily, Magnet, Kapucín Felix s kapelou FELICE, česká kapela GOOD WORKa ďalší. Z festivalových stálic nebudú chýbať Credo, Križiaci, Boží Šramot, Kéfas, Skalka či Kapucíni.

Zastúpený bude aj kresťanský rap v podaní úspešných Tow Meot a obzory tohto žánru návštevníkom určite rozšíria aj Isaac Records. O večerné chvály sa postarajú LCH LIVE a TIMOTHY.

Deti sa môžu tešiť na Pesničkohry s Mirom Jilom, Hravé bublinky Tinky Bublinky a trochu netradične JOBUSOVKY v podaní fenomenálneho speváka a spisovateľa Braňa Jobusa. V detskom stanemôžu deti stráviť príjemne čas aktivitami v tvorivých dielňach v réžii organizácií eRKo, OZ Lesná cestička a Mestskej knižnice pri Dome Kultúry v Námestove. “Istotou” detskej zábavy bude skákací hrad a maľovanie na tvár.

Festival Verím Pane poctí svojou návštevou otec biskup Haľko, ktorý v diskusii s Patrikom Strukom zodpovie na divácke otázky o cirkvi. Hosťom Patrika Struka bude v ďalšej diskusii o spovedi a sebareflexii aj misionár milosrdenstva, Kapucín Felix. Manželia Bedrichovcipredstavia vo festivalovej čajovni Bylinkové básne. Diskusný program festivalu obohatí aj prednáška od protagonistov projektu Digitálni rodičia, kde sa rodičia dozvedia konkrétne tipy a triky, ako byť správnymi sprievodcami našich detí v digitálnej dobe.

Samozrejmosťou je duchovný program, každý festivalový deň na amfiteátri začína svätou omšou, v piatok o 14:00 hod., v sobotu a v nedeľu o 11:00 hod. Pripravené budú tiché aj moderované adorácie a duchovná obnova vo farskom kostole a tiež možnosť prijať sviatosť zmierenia priamo na nábreží. Večerný program je zakončený hudobnými chválami.

Organizátori programom reagujú aj na situáciu na Ukrajine. Tony Fričzo Spišskej katolíckej charity uvedie dokumentárny film s názvom Chlieb a mier, ktorý rozpráva príbeh rozdávania lásky a plnenia poslania charity v ťažkých frontových podmienkach. Umeleckú výpoveď prednesie výnimočné duo Mila Medvedovska (UA) a Daniel Špiner. Ich hudba je inšpirovaná ukrajinskými a slovenskými ľudovými piesňami a aranžmány majú nádych folku, jazzu a šansónu.

Dlhoročným mottom festivalu je heslo DOMA JE DOMA. “Našou snahou je vytvoriť priestor a podmienky tak, aby sa všetci – návštevníci, účinkujúci, naši dobrovoľníci a dodávatelia, skrátka všetci zúčastnení, cítili prijatí, cítili ako doma. Je to jedno veľké, priam rodinné stretnutie predstaviteľov, spolupracovníkov a nadšencov kresťanskej hudobnej scény,” približuje organizátor festivalu Daniel Gašpierik.

Festivalový areál sa otvára v piatok, 21. júla o 12:00 h a program potrvá až do nedele, 23. júla do 23:00 hod. Vstupenky a poukazy na ubytovanie na školách a vo festivalovom kempe je možné kúpiť online už teraz a aj počas festivalu na www.verimpane.sk.

Dobrovoľníci sú každý rok neodmysliteľnou súčasťou festivalu. To oni napĺňajú motto festivalu DOMA JE DOMA. Stále je možné sa zapojiť, pravidlá a registrácia sú už na www.verimpane.sk

Tridsiaty druhý ročník hudobného festivalu Verím Pane organizuje Gospelová muzika, o.z. v spolupráci s Rímskokatolíckou farnosťou Námestovo, Mestom Námestovo a Žilinským samosprávnym krajom.

To však ešte stále nie je všetko, ďalšie informácie, účinkujúci, kompletný program bude postupne zverejňovaný na webovej stránke festivalu www.verimpane.sk.

Viac info: www.verimpane.sk
https://www.facebook.com/verimpane
https://www.instagram.com/verimpane/

O.Z. GOSPELOVÁ MUZIKA © 2023
Web by Timilk